AKTUALNOŚCI

danalock - witaj w Polsce!

2015-03-31
 Mamy przyjemność poinformować Państwa, że udało się nam rozpocząć bezpośrednią współpracę z duńską firmą Poly-Control, producentem zamka elektronicznego danalock, znanego szerzej w Europie zachodniej oraz Stanach Zjednoczonych.
 
 
Jesteśmy obecnie jedynym oficjalnym partnerem Poly Control na terenie Polski!
 
Systemy automatyki domowej zyskują coraz bardziej na popularności. Zaawansowane alarmy czy systemy sterowania (jak FIBARO) już nikogo nie dziwią. Duńska firma Poly-Control z wieloletnim doświadczeniem w produkcji zamków do drzwi oraz produktów automatyki budynków jest jednym z niewielu producentów dostarczających produkty tego typu. Warto nadmienić, że jest to produkt wysokiej jakości zaprojektowany oraz w całości wyprodukowany w Danii.
 
Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę poświęconą wyłączenie zamkowi danalockbip-kon.pl/danalock.
 
 

Listwa Z-Wave od GreenWave już dostępna

2015-03-06
Do sprzedaży wprowadziliśmy nowe urządzenie uzupełniające ofertę automatyki domów i mieszkań.
 
 
Urządzeniem tym jest listwa zasilająca PowerNode 6-port, współpracująca z systemami bezprzewodowymi wykorzystującymi technologię Z-Wave. Co bardzo istotne listwa PowerNode oferuje nie tylko niezależne sterowanie (włączanie i wyłączanie) każdego z sześciu gniazdek ale również w sposób ciągły mierzy zużycie energii. Urządzenie oferuje najlepszy z możliwych stosunek kosztu / punktu dla systemów sterowania automatyką domów i mieszkań. Cecha ta zacznie zwiększa użyteczność produktu, który dzięki temu nie tylko wspiera funkcjonalność systemu ale co nie mniej ważne, w oparciu o monitorowane zużycie energii można tworzyć sceny reagujące na ten parametr. Przykładowo: jeżeli zużycie energii w gniazdu do którego podłączony jest telewizor jest większe niż 10W (ew. inna wartość, znacząco większa niż pobór mocy w trybie gotowości) i pora dnia to wieczór: załącz listwy LED podświetlające telewizor. Oczywiście można tworzyć też sceny uwzględniające zmianę koloru podświetlenia w zależności od poboru mocy.
Cena nowego produktu to jedyne 329 zł.
 
 

Nowości Z-wave w ofercie BiP-Kon

2015-03-02
Mamy przyjomność oficjalnie poinformować, iż nawiązaliśmy współracę z firmą GreenWave, producentem antyprzepięciowej listwy PowerNode 6-port pracującej w systemie Z-wave. 
 
Urządzenie praktycznie nie wymaga instalacji, wystarczy włożyć wtyczkę do gniazdka na ścianie i podłączyć do dowolnego kontrolera sieci Z-wave. PowerNode 6-ścio portowy zapamiętuje rzeczywiste zużycie energii elektrycznej podłączonych urządzeń i wysyła dane do kontrolera sieci Z-wave. Jako jedyne takie urządzenie na świecie pozwala na sterowanie każdym wejściem niezależnie. Ponieważ maksymalne obciążenie prądu wynosi 10A możemy podłączyć każdy domowy sprzęt np. komputer, zestaw Hi-Fi czy telewizor. Listwa PowerNode współpracuje z popularnymi systemami inteligentnego domu Fibaro, Vera, Zipato czy Indigo.
 
Zmówić można ją w naszym sklepie: 

Zamknięcie rejestracji na spotkanie w Bielsku-Białej

2014-06-13
Zakończyliśmy rejestrację uczestników spotkania "Obraz w eksperckim wydaniu" w Bielsku-Białej.
Z liczną grupą gości spotykamy się wspólnie z Canon i NEC już w najblższy wtorek w bielskim hotelu Qubus.
 
Kilka dni później przedstawimy na naszej stronie fotorelację z wydarzenia.
 
Zapraszamy do śledzenia naszej strony oraz profili społecznościowych: Facebook, Twitter oraz Google+, na których poinformujemy o kolejnych edycjach imprezy organizowanych w innych miastach. Organizację kolejnej planujemy już po wakacjach!

BiP-Kon wspólnie z Canon i NEC w Bielsku-Białej

2014-06-02
Obraz w eksperckim wydaniu.
 
Wspólnie z naszymi parterami handlowymi - Canon Polska oraz NEC Display Solutions zapraszamy do Bielska-Białej na spotkanie w ramach cyklu "Obraz w eksperckim wydaniu".
We wtorek, 17 czerwca spotykamy się w bielskim hotelu Qubus, aby wspólnie obejrzeć i wypróbować najnowsze rozwiązania adresowane do osób zawodowo zajmujących się fotografią, grafiką oraz drukiem. W Bielsku-Białej zaprezentujemy m.in. plotery graficzne Canon imagePROGRAF przeznaczone do druku fotografii w najwyższej, wystawowej jakości oraz bardzo szeroką gamę monitorów graficznych NEC - w tym również modele profesjonalnej linii SpectraView.
Wyjątkowo dużą atrakcją dla wszystkich uczestników będzie zapewne możliwość obejrzenia swoich fotografii na monitorach pracujących w technologii 4K - Ultra High Definition.
 
Szczegółową agendę znajdą Państwo na stronie dedykowanej imprezie oraz w "Wydarzeniach" utworzonych na naszych profilach społecznościowych w serwisach Facebook oraz Google+.
 
Zapraszamy serdecznie do Bielska-Białej!
 

[Zapowiedź] Już w czerwcu - dwa nowe monitory ColorEdge od Eizo

2014-04-09
Już w czerwcu możemy spodziewać się kolejnych nowości od naszego partnera - firmy Eizo Polska.
 
Tym razem będą to dwa monitory graficzne ColorEdge o przekątnej 24,1”
należące do specjalizowanych linii "CG" oraz "CX".
 
Ich walory docenią przede wszystkim osoby zajmujące się na co dzień edycją fotografii, wideo lub też przygotowywaniem materiałów do profesjonalnego druku.
Najnowszych modeli Eizo CG247 i CX241 możemy spodziewać się na rynku już
w czerwcu, my natomiast  już dzisiaj zapraszamy do śledzenia informacji na naszej stronie internetowej oraz profilach społecznościowych Facebook, Google+ oraz Twitter - będziemy informować o tym, kiedy obie nowości pojawią się w naszym showroomie. 

[Nowość] Najnowsza centralka Fibaro Home Center Lite

2014-03-03
W końcu jest! Oczekiwana przez wielu najnowsza centralka Fibaro - Home Center Lite trafiła już do naszej oferty. Jak każdy produkt Fibaro została doskonale zaprojektowana i wykonana z troską o detale. W kompaktowej obudowie
o wymiarach niespełna 90 x 90 x 33 mm bije niezwykle inteligentne i wydajne serce systemu.
 
Dzięki Home Center Lite możemy zaprojektować funkcjonalny i wydajny system - teraz dostępny również dla posiadaczy mieszkań lub domów o nieco mniejszej powierzchni.
 
Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat Home Center Lite
na stronie producenta oraz do kontaktu z nami.

[Nowość] Dwa najnowsze monitory profesjonalne NEC w ofercie

2014-02-24
Z dumą pragniemy poinformować, że w naszej ofercie zagościły dwa nowe modele monitorów - NEC MultiSync PA302 oraz NEC SpectraView Reference 302.
Oprócz bezkompromisowej jakości obrazu obydwa modele cechuje:
 
  • jedyny na rynku 30-calowy w pełni 10-bitowy panel AH-IPS (bez FRC)
  • 14-bitowa korekcja krzywej gamma z 3D LUT umożliwiająca symulacje dowolnego gamutu barwowego
  • podświetlenie GB-r LED osiągające gamut barwowy 108,6% AdobeRGB z 99,3% pokryciem
  • czujnik RGB monitorujący i korygujący jasność, temperaturę barwową oraz współrzędne chromatyczne punktu bieli
  • układ DUC równoważący jednorodność podświetlenia oraz temperatury barwowej na całej powierzchni ekranu
  • pełna możliwość kalibracji sprzętowej
 
Cechami wyróżniającymi model NEC SpectraView Reference 302 są:
  • 5-letnia gwarancja “door to door”, w tym 6 miesięcy gwarancji na “zero martwych pikseli” (w wypadku wady piksela wymiana na nowy egzemplarz do 6 miesięcy od momentu zakupu)
  • certyfikat równomierności podświetlenia Reference
  • oprogramowanie do kalibracji
  • oryginalna osłona ekranu

Zapraszamy na oficjalne profile społecznościowe BiP-Kon: Facebook, Google+ oraz Twitter

2014-02-21
Z przyjemnością informujemy, że uruchomiliśmy profile firmowe BiP-Kon na trzech popularnych portalach społecznościowych: Facebook, Google+ oraz Twitter.
Będziecie Państwo mogli na nich śledzić informacje związane bezpośrednio
z obszarem naszej działalności oraz rynkami, dla jakich adresowana jest nasza oferta. Postaramy się również informować obserwujących nas klientów
o nowościach wprowadzanych na rynek przez współpracujących z nami produktowych.